کلینیک لبخند و طراحی با 500 عدد صفحه سرامیکی

 

دیزاین مطب دندانپزشکی مدرنطراحی داخلی کلینیک لبخند بر اساس یک کانسپت اصلی شکل گرفته است، این کانسپت جالب ، نمایش 500 صفحه سرامیکی دست ساز بر روی دیوار بود که برگرفته از کاشت دندان است ، رنگ سفید استفاده شده بر روی دیسک ها این کانسپت را به شکلی واضح به نمایش می گذارد. استفاده از عناصر مدولار در طراحی داخلی مطب و کلینیک های درمانی جذابیت بصری بسیاری برای کاربران ایجاد می کند، به طور کلی معماری مدولار، نظمی آرامش بخش را به تصویر می کشد و این آرامش در فضای داخلی مطب و کلینیک ها به ویژه فضای انتظار ضروری است، تکرار کردن احجام جذاب، لوور های چوبی، تایل های بتنی و .. فضای داخلی مطب و کلینیک شما را به محیطی دلپذیر تبدیل می کند.

دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن

جزییات استفاده شده در طراحی مطب و کلینیک های درمانی از اهمیت ویژه ای برخوردار است، در طراحی فضای انتظار این مطب، دیسک ها به شکلی بر روی سطوح نصب شده اند که درب های موجود بر روی دیوار را کاور کرده اند و درب به شکلی هوشمندانه شکاف خورده و دستگیره درب نیز در قالب همین دیسک ها تعریف شده است. کلیت فضا به شکلی مینیمال تعریف شده و رنگ های استفاده شده در آن اغلب سفید، طوسی و مشکی هستند.

دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن

هدف طراح از دیزاین فضای انتظار ارتباط مناسب فضای پذیرش و فضای بیرون بوده است، به شکلی که احجام منحنی توانسته ارتباط خوبی میان عناصر فضای داخلی و بیرونی ایجاد کند. کانتر پذیرش با استفاده از متریال بتن شکل گرفته و ارتباط خوبی میان کف و سقف ایجاد کرده است.  در طراحی میز پذیرش نکته ای که از اهمیت بالایی برخوردار است ارتباط درست این بخش با سایر متریال های به کار رفته در فضاست، کانتر های پذیرش نباید عضوی باشند که گویی بعدا در فضا قرار گرفته اند و در آن مکان گذاشته شده اند، میز های پذیرش باید همسو و همنوا با سایر عناصر کار کنند و طراحی ای یکپارچه را به نمایش بگذارند.

دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن

یکی از مهم ترین کاربری هایی که این دیسک های سرامیکی دارند بازتاب نور است، بازتاب نور بیرون در فضا جریانی گرم و پویا در فضای داخلی این مطب ایجاد کرده که موجب سرزنده به نظر رسیدن فضای داخلی شده است، نور های طبیعی فضای مطب ها را گرم تر می کنند و باعث ایجاد محیطی دلپذیر تر و آشنا تر برای کاربران می شوند از این رو توصیه می شود، نور خورشید به شکلی کنترل شده وارد فضا شود.

شرکت طراح فضای داخلی این مطب دارای جوایز بسیاری در زمینه توسعه و ترویج هنر و معماری در زمینه فضا های بهداشتی و درمانی است، این شرکت پرتغالی تلاش های بسیاری در زمینه طراحی بر اساس بهره گیری از آثار هنری انجام داده است و در زمینه کاری خود تا کنون موفقیت های بسیاری کسب کرده است.

دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن

فضای داخلی کلینیک و اتاق های درمان با رنگ سفید طراحی شده اند، این انتخاب برای ایجاد فضایی آرامش بخش و خنثی بوده و این که از این طریق بتوانیم حس پاکیزگی و امنیت را در کاربران ایجاد کنیم، در طراحی داخلی مطب دندانپزشکی، آن چه در اولویت طراحی بخش های درمانی قرار می گیرد، استفاده از عناصر آرامش بخش برای کاربران است، مراجعین مطب های دندانپزشکی استرس بالایی دارند و این استرس باید از طریق عناصری مانند رنگ، نور، فرم و حتی سیستم پخش موزیک در فضا کاهش یابد، بهره گیری از رنگ های امن کمک بسیاری به این موضوع می کند.

دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن

علایم گرافیکی به کار رفته در فضای داخلی مطب توانسته از سردی و یکنواختی دیواره های سفید کم کند، علایم گرافیکی نقش مهمی در چگونگی نمایش دیواره های ساده را دارند، این علایم می توانند خود نقش اصلی ایجاد بافت در طراحی یک فضا را داشته باشند. علایم گرافیکی مینیمال به کار رفته بر روی دیواره های مطب ، کانتر اصلی و سایر بخش ها تاثیر بسیاری در  فضا داشته اند و نکته بین بودن تیم طراحی را یادآور می شوند.

نکته بعدی در طراحی مطب دندانپزشکی لبخند، استفاده از نورپردازی گرم و صمیمی است، نور های به کار رفته در طراحی فضای انتظار حس حضور در یک کافه مرکز شهر را در افراد ایجاد می کند! این حس تاثیر بسیاری بر تصور حضور در فضایی آشنا و تعلق به فضا می گذارد از این رو بهتر است علاوه بر تامین نور عمومی و استاندارد فضای های درمانی، نورپردازی ای متفاوت از تصور همیشگی مطب ها داشته باشیم.

دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن طراحی مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن دیزاین مطب دندانپزشکی مدرن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>