30 نمونه عکس طراحی مطب دندانپزشکی

عکس طراحی مطب دندانپزشکی
کلینک و مطب دندانپزشکی مدرن

30 نمونه عکس طراحی مطب دندانپزشکی

در این مطلب قصد داریم نمونه های مختلفی از عکس طراحی مطب دندانپزشکی را مورد بررسی قرار دهیم. اگر قصد طراحی داخلی مطب دندانپزشکی را دارید، هیچ چیز به اندازه مشاهده و بررسی نمونه کارهای مختلف نمی تواند به شما ایده بدهد.

تصاویر ارائه شده، مربوط به فضاهای مختلف مطب و کلینیک دندانپزشکی می باشد. فضاهایی از جمله، فضای انتظار بیمار، بخش رسپشن، اتاق پزشک و ….

کلینک هایی که در ادامه مشاهده می نمایید، عمدتا بر اساس سبک مدرن دیزاین شده اند. در طراحی این فضاهای درمانی از متریال های مختلف استفاده شده است.

در حقیقت باید اینطور گفت که برای طراحی این فضاهای درمانی بودجه های اجرایی متفاوتی در نظر گرفته شده است. در ادامه می توانید این نمونه ها را مشاهده نمایید:

سبک طراحی مدرن

امروزه استفاده از سبک معماری مدرن برای طراحی فضاهای درمانی بسیار مرسوم است. از جمله مهم ترین ویژگی های سبک مدرن می توان به بهره گیری از خطوط مدرن در طراحی اشاره نمود. یعنی در کارهای مدرن معمولا خطوط صاف هستند و کمتر شاهده استفاده از خطوط منحنی هستیم.

از دیگر ویژگی های سبک مدرن می توان به مینیمال بودن اشاره نمود. در سبک مدرن خبری از شلوغی های سبک کلاسیک نیست. همه چیزی در اوج سادگی است.

نکته دیگر رنگ هایی است که در سبک مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. در سبک مدرن معمولا از رنگ های خنثی استفاده می شود. رنگ های پر انرژی و شارپ، معمولا به صورت تاچ رنگی و بصورت محدود در فضا مورد استفاده قرار می گیرند.

عکس طراحی مطب دندانپزشکی
کلینک و مطب دندانپزشکی مدرن

رنگ و نور در طراحی مطب دندانپزشکی

در فضاهای درمانی از جمله کلینک دندانپزشکی، رنگی در فضا مورد استفاده قرار می گیرد، باید بر اساس آرامش بیمار تعریف شود. کمتر دیده می شود که در فضاهای درمانی رنگ هایی نظیر قرمز و نارنجی مورد استفاده قرار گیرند. بلکه رنگ های خنثی نظیر سفید و رنگ های ملایم نظیر آبی کمرنگ ، بیشتر مورد توجه هستند. به طور معمول برای اینکه فضای مطب یا کلینک از نظر انرژی و رنگ خیلی سرد و خنثی نباشد، می توان از رنگ هایی نظیر رنگ چوب استفاده نمود. کفپوش چوبی یا استفاده از چوب به هر شکل دیگر در فضا می تواند به گرم شدن فضا و بالانس رنگ و انرژی در فضا کمک کنند.

علاوه بر این، بحث نورپردازی در فضاهای درمانی نسبتا تخصصی است. یعنی برای هر فضا باید از لوکس نور مناسب آن فضا استفاده نمود. فضای انتظار و رسپشن نیاز به یک نور مشخص و همینطور اتاق پزشک نیز نیاز به لوکس نور مشخصی دارد.

در نهایت اینکه باید بدانید که این مجموعه عوامل است که سبب می شوند یک مطب یا کلینیک، هم زیبا باشد و هم اصول علمی طراحی در آن رعایت شده باشد. سبک طراحی مناسب، انتخاب مناسب متریال ها، انتخاب رنگ و نور مناسب و …، همگی در کنار یکدیگر کمک می کنند که یک فضای درمانی آرامش بخش و زیبا باشد.

طراحی مطب شما

ما در شرکت طراحی آرک طب ، بصورت تخصصی در زمینه طراحی و اجرای فضاهای درمانی فعالیت می کنیم. اگر مطب یا کلینیک دندانپزشکی دارید و قصد طراحی ، بازسازی و همچنین نوسازی فضای مطب را دارید، می توانید با آرک طب در تماس باشید. ما می کوشیم بر اساس نیاز و خواسته شما و همینطور شرایط پروژه شما، بهترین مشاوره و پیشنهادات ممکن را در اختیار شما قرار دهیم.

عکس طراحی مطب دندانپزشکی
کلینک و مطب دندانپزشکی مدرن

تحریریه آرک طب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>