طراحی دیوار مطب و بررسی 20 نمونه مدرن

طراحی دیوار مطب

در طراحی داخلی مطب و کلینیک های درمانی، توجه به جداره ها و آیتم های مربوط به طراحی دیوار مطب از اهمیت بالایی برخوردار است، کاربرانی که از فضا های درمانی استفاده می کنند در نگاه اول به فضای مقابل دید خود توجه می کنند، فضا هایی نظیر اتاق انتظار، پذیرش و بخش های خدماتی مطب و کلینیک، مورد توجه بیشتری قرار می گیرند از این رو بهتر است به طراحی این فضا ها توجه بسیاری شود. اکنون می خواهیم به بررسی آیتم هایی بپردازیم که در طراحی دیوار مطب و کلینک درمانی تاثیر بسیاری می گذارند.

انتخاب فرم و طراحی حجم

در طراحی داخلی مطب و کلینیک های درمانی، آن چه طراحی دیواره ها و کلیت فضا را تعریف می کند فرم است، فرم دیواره ها و سقف تعیین کننده ی نوع نگاه طراح به جلوه و کاربری فضا است، در مطب ها و کلینک ها با توجه به کاربری مطب و بررسی مراجعه کنندگان می توان فرمی مناسب برای دیواره ها انتخاب کرد، برای مثال کلینک های چشم پزشکی با طراحی هایی سیال و با استفاده از فرم های منحنی را بسیار دیده ایم، انتخاب فرم منحنی و گوشه های نرم، برای کابران جذابیت زیادی دارند و آن ها را در محیطی امن و جذاب قرار می دهد، بهره گیری از فرم های منحنی در کلینیک ها حسی متفاوت برای کاربران به همراه دارد، چرا که در خانه های امروزی، بیشتر شاهد فرم هایی با گوشه های تیز و هندسه ای خطی هستیم. در فضا هایی که می خواهیم سبکی مدرن و مینیمال را به نمایش درآوریم بهتر است از فرم های گوشه دار و هندسه ای خطی استفاده کنیم، خطوط سیال و ممتد، می توانند فضای مطب و کلینیک را به شکلی جذاب و تاثیر گذار به نمایش بگذارند از این رو انتخابی مناسب برای فضا های مینیمال هستند.

انتخاب رنگ و متریال برای دیواره ها

برای طراحی دیواره ها انتخاب های متعددی وجود دارد، دنیای متریال های مدرن، دست ما را برای خلق اثری کم نظیر باز می گذارند و انتخاب های بی شماری در اختیار ما قرار می دهند، در طراحی دیوار مطب و کلینیک، متریال های به کار رفته در دیواره ها تاثیری غیر قابل انکار و در بعضی موارد حتی بیشتر از تاثیر فرم را در فضا دارند از این رو شناخت متریال های به روز و استفاده از رنگ های خلاقانه اصل بعدی طراحی دیوار مطب هستند. در مقاله طراحی داخلی مطب و کلینیک های درمانی به صورت کامل و کاربردی به توضیح و شناخت متریال ها و آیتم های مختلف برای پوشش دیواره ها پرداخته ایم، با مراجعه به این مقاله می توانید اطلاعاتی از قبیل شناخت انواع پوشش ها برای دیواره ها، متریال های مدرن، نمونه کار های طراحی فضا های درمانی و سایر اطلاعات لازم را به دست آورید. برای استعلام قیمت و راهنمایی در زمینه انتخاب متریال مناسب برای دیواره های مطب خود می توانید با تیم مشاوره آرک طب در تماس باشید.

نورپردازی، عامل سوم در طراحی دیواره ها

شاید در نگاه اول به این فکر کنید که نور تاثیر چندانی بر طراحی دیواره ها ندارد و آیتم قابل توجهی نیست، ولی برخلاف تصور عموم، نور ها علاوه بر جنبه کاربردی خود، جنبه بصری بسیار نتاثیر گذاری دارند، نور ها علاوه بر روشن کردن محیط و تامین نور عمومی فضا، تاثیر زیادی بر روی چگونه دیده شدن رنگ ها و متریال ها دارند، گاهی انتخاب نادرست یک نور و رنگ استفاده شده در آن می تواند تاثیر منفی ای بر روی متریال ها داشته باشد، و از جذابیت آن ها کم کند. یکی از آیتم هایی که در انتخاب نور ها و انواع آن ها تاثیر گذار است شناخت درست نور ها و چراغ ها و عملکردشان است، این که بدانیم کدام نور در چه فضایی باید استفاده شود به نحوه برخورد ما با طراحی داخلی مطب کمک بسیاری می کند، در مقاله ای که بالا تر به آن اشاره کردیم به صورت کامل و تخصصی انواع نور و عملکرد هر کدام توضیح داده شده است، با مراجعه به آن می توانید انواع نور و کاتالوگ های مربوط به نورپردازی و چراغ های مدرن را مطالعه کنید.

به طور کلی می توان گفت که دیواره ها، به جای سد کردن دید و محدود کردن ما در یک محیط درمانی می توانند روزنه ای باشند به دنیایی از آرامش و سکون، می توانند بسیانگر احترام و صلح باشند و کاربران را به جای قرار دادن در محیطی محصور، مسلط بر فضای داخل و متعلق به آن فضا معرفی کنند.

طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطبطراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب طراحی دیوار مطب

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>