طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال

در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال آن چه از اهمیت بسیاری برخوردار است استفاده درست از آیتم های سبک مینیمال می باشد و بهره گیری از این آیتم ها می توانند طراحی خاص و تاثیرگذار را در اختیار شما قرار دهد. همه ما حداقل یک بار وارد کلینیک های زیبایی و مراقبت از پوست و مو شده‌ایم، این کلینیک ها از نظر جنبه بصری و کاربری ای که دارند می بایست طراحی داخلی خاص و تاثیر گذار داشته باشند.

اگر بخواهیم آیتم‌های سبک‌مینیمال را در طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی بررسی کنیم می توانیم به این موارد اشاره کنیم :

استفاده از رنگ سفید به عنوان بستر و زمینه برای طراحی این سبک

بهره گیری از لکه های رنگی در سایر اجزای فضا

بهره گیری از هندسه خطی و بعضاً منحنی

بهره گیری از رنگ های سرد و ترکیب آن ها با رنگ های گرم و پر انرژی

استفاده از نورهای ساده و ایجاد فضای روشن به خصوص برای محیط درمانی

استفاده از مبلمانی ساده و مدرن در طراحی

بهره گیری از چوب به عنوان متریال تنوع بخش فضا

همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید آن چه در نگاه اول فضا را گیرا تر و جذاب تر می کند استفاده از رنگ های روشن است، در طراحی به سبک مینیمال رنگ های روشن طرفداران بسیاری دارد این رنگ ها در فضای داخلی، سایر اجزای فضا را درخشان تر و جذاب تر جلوه گر می کند.

شاید در فضاهای مینیمال به خصوص کلینیک های درمانی در ابتدا محیط را سرد و یکنواخت بیابید اما باید به این نکته توجه کنید که هدف اصلی سبک مینیمال ایجاد آرامش و سکون در فضا است. برای بهتر شدن ترکیب رنگ در فضاهای مینیمال بهتر است بین مبلمان و دیواره ها هارمونی رنگ ایجاد کنیم، برای مثال در فضایی که تمامی دیوارها سفید رنگ است و لکه های رنگی طوسی و مشکی در کف و سقف دیده می شود، مبلمانی رنگی و جذاب بگذاریم این مبلمان باعث ایجاد محور مرکزی و نقطه توجه در قلب فضا می شوند.

در قدم بعدی جذابیت فضا را می بایست به دست بازی نور بسپاریم، بازی نور های مخفی در طراحی به سبک مینیمال بسیار پر طرفدار و پر کاربرد است نور های مخفی می توانند دیوارها سقف و کف را به شکلی متفاوت و معلق جلوه گر کنند همچنین نور ها می توانند بر روی یک محصول متمرکز شوند و نمایش زیباتری از آن محصول برای کاربران به ارمغان بیاورند پس بهتر از نورهای مخفی، با هدف استفاده شوند.

گام بعدی که در طراحی به سبک مینیمال برداشته می شود انتخاب صحیح مبلمان است، مبلمانی که علاوه بر تامین نیاز کاربر و فراهم آوردن آسایش او، فضای داخلی را تا حد زیادی تحت تاثیر خود قرار می‌دهند و در واقع آن را تعریف می‌کند.مبلمان بزرگ با جزئیات اجرایی بسیار در طراحی به سبک مینیمال جایی ندارند و استفاده از مبلمانی که متریال پارچه به مقدار بیشتری در آنها به کار برده شده رایج تر است، به همین دلیل است که سبک مینیمال را می‌توانیم سبکی همسو با آسایش کاربر بنامیم.

در فضاهای مرتبط با خدمات زیبایی کاربران توجه زیادی به دکوراسیون داخلی کلینیک دارند چرا که فضا را نمایانگر دقت و سلیقه افراد حاضر و خدمات دهنده می دانند پس می بایست توجه زیادی به طراحی داخلی کلینیک های زیبایی شود کلینیک های زیبایی خدمات متفاوتی را شامل می‌شوند، بعضی از این کلینیک ها صرفاً ارائه دهنده خدمات مراقبت از پوست می باشد، بعضی ارائه دهنده خدمات تخصصی تر می باشند و دارای بخش های جراحی و اتاق های درمانی و استریل هستند. با توجه به کاربری و برنامه فیزیکی مربوط به هر فضا طراحی کلینیک های درمانی را می توان انجام داد. بعضی از کلینیک های زیبایی ارائه دهنده خدمات سالن های زیبایی نیز هستند پس می بایست طراحی متناسب با کاربری شان داشته باشند تا مخاطب خاص خود را جذب کنند. به طور کلی می توان گفت در طراحی داخلی کلینیک های زیبایی کاربران فضا و مخاطب هدف افرادی دقیق نسبت به ظاهر فضا هستند.

اکنون می توانید نمونه هایی از طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال را مشاهده کنید این نمونه ها می توانند ایده مناسبی برای طراحی و دکوراسیون فضای شما باشند طراحی ای که کاربران را در محیطی همسو با آسایش و آرامش شان قرار دهد و برایشان جذاب و تاثیرگذار باشد.

طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی به سبک مینیمال

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>