طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمال و جذاب

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمال

طراحی داخلی این مطب دندانپزشکی با سبکی مدرن و مینیمال انجام پذیرفته است ،یکی از جذابیت های سبک مدرن استفاده از فرم های مختلف و هندسه ای منحنی با استفاده از رنگ های خنثی می باشد .

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی ای که عکس های آن را مشاهده می کنید با استفاده از از دو رنگ خنثای سفید و مشکی انجام شده ، رنگ سفید به عنوان یک رنگ خنثی در دایره رنگ می تواند بستری مناسب برای جلوه گر شدن سایر اجزای فضا فراهم کند ،رنگ سفید باعث آرامش افراد در فضا می‌شود و یاد آور صلح است.در فضاهایی مانند فضای دندانپزشکی که در آن معمولاً افراد دارای استرس زیادی هستند انتخاب رنگ اهمیت بسیاری دارد.رنگ سفید سکون و آرامش را برای بیماران فراهم می‌آورد و آن ها را در محیطی به دور از استرس قرار می دهد .

استفاده از از احجام منحنی در طراحی داخلی این کلینیک، فضا را به شکلی دعوت کننده تعریف کرده است ، فضای انتظار دارای هندسه ای جذاب و محصور کننده است به شکلی که کاربران را در محیطی متفاوت قرار می‌دهد، استفاده از طاق های ساده در طراحی داخلی می تواند هندسه جذاب و تاثیرگذار را شکل دهد. همان طور که در تصاویر مشاهده می کنید فضای داخلی با استفاده از این طاق ها شکل گرفته و در عین حال سبک ساده و مینیمال خود را حفظ کرده است. گاهی می‌توان با استفاده از مبلمان هندسه ای منحنی را در فضا به نمایش درآورد.

در طراحی دکوراسیون فضاهای درمانی استفاده از رنگ های مکمل و متضاد می‌توانند فضا را از سردی و یکنواختی دور کند همانطور که در تصاویر مشاهده می کنید رنگ های به کار رفته در فضای داخلی به شکلی متضاد به کار رفته است. رنگ مشکی متعادل کننده فضا است و در بستری خنثی از رنگ سفید استفاده شده. رنگ مشکی رنگی مسحور کننده و جذاب است فقط باید به این نکته توجه داشت که میزان استفاده از این رنگ و محل استفاده از آن روی نحوه جلوه گر شدن آن تاثیر بسیاری می گذرد .

همان طور که مشاهده می کنید در طراحی کمد ها و مبلمان فضای داخلی رنگ مشکی نقش بسیاری دارد برای مثال درب کمد ها با دو رنگ متضاد مشکی و سفید طراحی شده است و تضادی جذاب و دوست داشتنی را شکل داده است.

یکی از جذابیت هایی که می توان به فضای انتظار یک مطب یا کلینیک درمانی بخشید، استفاده از کانتر طراحی شده همسو و همگون با سبک کلی دکوراسیون داخلی فضا می باشد .کانتر فضای انتظار که محل اولیه و اصلی پذیرش بیماران است محور مرکزی سالن انتظار را تعریف می کند از این رو اهمیت فراوانی دارد. در طراحی این مطب همان طور که مشاهده می کنید کانتر پذیرش به شکل منحنی و همگون با طرح کلی فضا طراحی شده است .

استفاده از پارتیشن های شیشه ای و ایجاد پلانی باز در طراحی فضاهای درمانی به خصوص فضاهای با متراژ کم تاثیر بسیاری بر روی جلوه فضا می گذارد به شکلی که کاربران احساس می‌کنند در محیطی باز و وسیع قرار گرفته اند پس بهتر است در تقسیم بندی فضاها از پارتیشن های شفاف و نیمه شفاف بیشتر بهره ببریم. این سبک طراحی در دکوراسیون های مدرن طرفداران بسیاری دارد و تاثیر بسیار زیادی بر روی جذابیت بصری فضا می گذارد.

نورپردازی فضای داخلی این کلینیک به دو طریق انجام پذیرفته است، مسیر اول، لایت باکس های قرار گرفته در فضای داخلی هستند که برای تامین نور عمومی  تعبیه شده اند، این لایت باکس ها با ایده گرفتن از طرح کلی مطب شکل گرفته اند و دارای قاب مشکی هستند وظیفه و هدف اصلی استفاده از این لایت باکس ها تامین نور کلی فضا است.

همان طور که می دانید تامین نور عمومی در فضای داخلی مطب به ویژه طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی اهمیت بالایی دارد .دسته دیگر از نور ها که در فضای داخلی استفاده شده اند، نور های خطی هستند، نور های خطی در طراحی داخلی فضاهای درمانی بیشتر جنبه زیبایی شناسانه دارند تا کاربردی. این نورها گاهی مشخص کننده یک مسیر هستند و کاربر را به سمت های با ارزش‌تر راهنمایی می‌کنند نور های به کار رفته در طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی که عکس های آن را مشاهده می کنید همگی درعین ظرافت وجذابیت بصری، در تعیین ارزش و اهمیت فضاهای مختلف نقش مهمی داشته است.

طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمالطراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی مینیمال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>