طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی با رنگ های پاستلی جذاب

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپیطراحی داخلی این کلینیک با هدف بازسازی یک فضای تجاری و تبدیل آن به یک فضای درمانی صورت پذیرفته است. این پروژه دارای ابعاد کلی 33 در 9 متر است و از وجه کوچکتر خود نور خورشید دریافت می کند. برنامه فیزیکی این مجموعه شامل چهار بخش مختلف است: فضا های مشترک، قفسه ها و. کابینت ها، باشگاه و اسپا

فضای پذیرش، فضای تقسیم و بخش بدنسازی در فضایی با تابش مستقیم نور خورشید واقع شده اند در حالی که اتاق هایی با نیاز خصوصی بودن و حفظ محرمیت در قسمت داخلی کلینیک قرار گرفته اند. مسیر حرکتی و توزیع در این کلینیک از طریق یک راهرو مرکزی انجام می پذیرد که بخش های مختلف و اتاق ها را به هم متصل می کند.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

در مقابل ، فضایی را می مبینیم که دارای کد های رنگی مختلف است، این کد های رنگی برای شناسایی درست فضا ها توسط بیماران ضعیف قرار داده شده است، طرف دیگر این دیوار های رنگی به رنگ سفید است که این یکدست بودن و یکپارچگی فضا را نشان می دهد. در عین استفاده از لکه های رنگی، بهره گیری از رنگ سفید، می تواند تاثیری هیجان انگیز و در عین حال آرامش بخش در فضا داشته باشد.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

در پایان فضای اسپا را شاهد هستیم که این فضا با سبکی متفاوت از سایر بخش ها شکل گرفته است، سبک طراحی داخلی این بخش بیشتر به سمت و سوی سبک های معماری داخلی ژاپنی است به شکلی که چوب به وفور در آن دیده می شود، فضا در کل سادگی خود را حفظ کرده، عناصر طبیعی در آن دیده می شود و نور های گرم محیطی این روند را تکمیل کرده است.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

در درمان های مربوط به فیزیوتراپی، استفاده از رنگ ها در فضایی که بیمار مشغول تمرین یا درمان است از اهمیت بالایی برخوردار است، بسیاری از بیماران با درد زیادی وارد این فضا می شوند یا از نظر روانی، به دلیل داشتن کم توانی در یک عضو تحت فشار زیادی هستند. انتخاب رنگ مناسب در این مرحله پر اهمیت است، رنگی که هم بتواند محرک عصبی و حرکتی برای افراد کم توان باشد، هم بتواند باعث ایجاد آرامش در افراد شود، برای مثال رنگ زرد باعث ایجاد تحریک اعصاب عضلات می شود و برای تمرین های فیزیوتراپی بسیار مفید است.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

رنگ های پاستلی ویژگی های مورد نیاز برای یک فضای این چنینی را به خوبی دارا هستند، این رنگ ها میتوانند هر طیفی را شامل شوند و در قالب رنگی آرامش بخش جلوه کنند، برای مثال رنگ زردی که سفید زیادی در خود دارد می تواند هم ویژگی های ذاتی رنگ زرد را به نمایش بگذارد و هم از هیجان و انرژی بیش از حد آن جلوگیری کند، از این رو استفاده از این رنگ تاثیر خوبی بر روی افراد می گذارد.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

رنگ سفید، انتخابی همیشگی برای فضا های درمانی بوده است، این رنگ حس پاکیزگی و نظم را در محیط به همراه دارد و امنیت بصری مورد نیاز را به کاربر می دهد. سفید مکمل خوبی برای رنگ های هیجان انگیز است و بستری مناسب برای نمایش جزییات طراحی ایجاد می کند. حس امید و آگاهی درون افراد با این رنگ افزایش می یابد و با همراه شدن رنگ سفید با نور طبیعی خورشید، این حس به شکل محسوس افزایش پیدا می کند.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

فرم های منحنی در طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طرفداران بسیاری دارد، این احجام می توانند تاثیر بسیاری بر روی آرامش افراد بگذارند، به طور کلی احجام برگرفته از فرم های نرم و بدون گوشه، در طراحی مطب های درمانی انتخاب مناسبی است، این فرم ها در قالب دیواره ها فضایی سیال و پویا را به نمایش می گذارند و مخاطب را در محیطی امن تر قرار می دهند.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

نورپردازی در فضا های درمانی اهمیت زیادی دارد، نور های عمومی در کلینیک های فیزیوتراپی اهمیت بالایی دارند چرا که افراد کم توان یا آسیب دیده نباید با هیچ گوشه و بخش مبهمی مواجه شوند، تامین نور های عمومی در این مطب فیزیوتراپی از طریق نورپردازی نقطه ای انجام پذیرفته است، استفاده از این نوع نورپردازی باعث ایجاد محیطی یکدست، سقف های ساده و گویا و فضایی جذاب و دلپذیر می شود از طرفی این نور ها می توانند بستری مناسب برای استفاده از چراغ های دکوراتیو، آویز های تزیینی و سایر تزیینات و دیتیل های مورد استفاده در فضا باشد.

طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی طراحی داخلی کلینیک فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>