طراحی ای خاص و مدرن برای یک کلینیک زیبایی

 طراحی داخلی کلینیک زیبایی

طراحی مطب زیبایی با فضایی فراتر از حد انتظار را می توانید در این کلینیک خاص و ویژه ببینید، طراحی فضایی که از لحظه ورود تا خارج شدن از آن می تواند طرحی یکپارچه و جذاب در اختیارتان بگذارد ، رنگ های خاص به کار رفته در این فضا می تواند حسی متفاوت را در کاربران ایجاد کند همچنین فضا های خصوصی و تفکیک شده راحتی بیشتری برای مشتریان فراهم می آورد.

متریال های طبیعی، رنگ ها روشن و شارپ، نور های ظریف به کار رفته در بخش های مختلف به ویژه مبلمان به کار رفته در فضا ، محیط داخلی این فضا را به شکلی جذاب و تاثیر گذار شکل داده است، بازی نور های متفاوت در بخش های مختلف به خوبی به چشم می خورد، استفاده از نور در بخش مبلمان، به نمایش هر چه بهتر رنگ در فضا های داخلی و همچنین جلوه بیشتر احجام مختلف کمک بسیاری کرده است. نور های به کار رفته در بخش های خصوصی با استفاده از پوششی نیمه شفاف کاور شده اند تا باعث ایجاد خیرگی برای کاربرانی که بر روی تخت دراز کشیده اند نشود همچنین نور های خطی و تاکیدی به کار رفته در فضا های مختلف به ایجاد محیطی متنوع کمک بسیاری کرده است.

 طراحی داخلی کلینیک زیبایی  طراحی داخلی کلینیک زیبایی

در طراحی داخلی کلینیک زیبایی، استفاده از احجام منحنی جذابیت بصری ویژه ای در فضا ایجاد کرده، منحنی شدن دیواره ها و شکست های ایجاد شده در فضای داخلی می تواند تاثیر بسزایی در جذابیت حجمی فضا هایی داشته باشد که تعامل بیشتری با خدمات زیبایی دارند پس حجم های منحنی را می توان یکی از آیتم های پر طرفدار در طراحی فضا هایی مرتبط با خدمات زیبایی معرفی کرد.

متریال های شفاف و نیمه شفاف مکمل عالی ای برای یک دیزاین مدرن اند، این متریال ها می توانند ارتباط خوبی میان فضا های مختلف ایجاد کنند و فضا های تفکیک شده را به شکلی ساده تر به نمایش بگذارند، شیشه های مات و نیم پارتیشن ها انتخابی مناسب برای فضا هایی هستند که در آن ها تفکیک فضایی مهم است ، تفکیکی که باعث بسته به نظر رسیدن فضا نشود و محیطی باز و دید بصری گسترده در اختیار کاربر قرار دهد.

 طراحی داخلی کلینیک زیبایی  طراحی داخلی کلینیک زیبایی

لاین های نوری به کار رفته در فضای داخلی این کلینیک زیبایی، سقف ساده و رنگی این فضا را به شکلی دوست داشتنی به نمایش گذاشته است ، در چنین فضایی که رنگ حرف اول را می زند، بهره گیری از نور های ساده و مینیمال ایده ای هوشمندانه است، چرا که علاوه بر تامین نور، شلوغی بصری به حداقل خود می رسد.

آیتم مهم دیگری که در طراحی مطب و کلینیک های زیبایی قابل توجه است فضای انتظار است، فضای انتظار از نظر طراحی کلی فضا و چیدمان مبلمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است، برای یک مراجع که با هدف دریافت خدمات زیبایی وارد یک فضا می شود، فضای انتظار حکم ویترین و رزومه کاری کلینیک را دارد چرا که جنبه های زیبایی شناسانه و خط فکری افراد حاضر در فضا را به نمایش می گذارد. مبلمان یکی دیگر از آیتم هایی است که در طراحی فضا های انتظار از اهمیت بالایی برخوردار است، مبلمان یک فضای انتظار را به شیوه های مختلف می توان انتخاب و چیدمان کرد، مبلمان گروهی، ایجاد فضا های دو شخصی تر دو نفره و تک نفره از شیوه های مختلف چیدمان مبلمان هستند که با توجه به متراژ فضا بهتر است از هر سه نوع این چیدمان ها بهره برد.

 طراحی داخلی کلینیک زیبایی  طراحی داخلی کلینیک زیبایی

انتخاب رنگ این فضا به شکل مونوکروم انجام گرفته است به صورتی که کلیه دیوار ها، سقف و کف با بهره گیری از یک تم رنگی شکل گرفته است، استفاده از دیزاین مونوکروم یا تک رنگ در فضا های داخلی تمرکز را بر روی سایر اجزای فضا بیشتر می کند، مبلمان، نور ها، حجم ها و فرم ها با دیزاینی تک رنگ، شانس بیشتری برای نشان دادن خود دارند پس بهتر است برای فضا هایی با چنین دیزاینی، به انتخاب لایتینگ مناسب و همچنین مبلمان فضا توجه بیشتری شود.

هر فضایی برای نمایش بهتر خود نیاز به یک محور مرکزی دارد، این عنصر مرکزی در طراحی فضا های درمانی می تواند فضای انتظار، پدیرش، فضا های اصلی درمانی، اتاق های خصوصی و … باشد، پس بهتر است این محور مرکزی با توجه به متراژ فضا به بهترین شکل خود انتخاب شود تا به عنوان عنص اصلی فضا بهترین عملکرد را داشته باشد.

 طراحی داخلی کلینیک زیبایی  طراحی داخلی کلینیک زیبایی  طراحی داخلی کلینیک زیبایی  طراحی داخلی کلینیک زیبایی  طراحی داخلی کلینیک زیبایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>