تجربه ای خاص از یک کلینیک درمانی

طراحی داخلی کلینیکدر طراحی این کلینیک درمانی واقع در پکن فضایی جذاب با لایه هایی مختلف به نمایش درآمده است، این لایه ها مانند کتابی هستند که به آرامی باز می شوند و هر صفحه شان داستانی برای بازگو کردن دارد. این فضا تجربه ای رقم می زند که ارتباطی با احساسات، تجربیات و آگاهی های شخصی و استاندارد های فرهنگی ندارد. تمامی آیتم ها به شکلی زیرک و ظریف به نمایش درآمده اند به شکلی که کاربران فقط پژواکی از آن را احساس می کنند. با قدم زدن در فضا قوس هایی دایره وار را می بینیم که این قوس ها برگرفته از فرهنگ دایره وار چینی هستند، هم کنفسیونیسم و هم تائوئیسم بر فلسفه حلقه و مفهوم yin-yang تمرکز دارند. کانسپت طراحی با طبیعت درآمیخته و فراتر از آن نیز می رود ، بنابراین آزادی ای واقعی را به نمایش گذاشته، آزادی که مخاطب را جذب می کند و مردم به دنبال آن می روند.

فضای باز ایجاد شده در طراحی داخلی کلینیک درمانی احساس حضور در محیطی منحصر به فرد و آیینی را ایجاد می کند، سه دایره بر روی سقف ایجاد شده اند که این دایره ها داخل یکدیگر تعبیه شده اند، این دوایر با کانسپت مثل معروف چینی طراحی شده اند، این مثل می گوید:

سه خورشید ثروت می آفرینند

بنابراین فضایی روشن و پر نور شکل گرفته است، این فضای پرنور با گیاهان، چوب طبیعی و سنگ مرمر تکمیل شده و محیطی جذاب را در اختیار مخاطبان می گذارد. LED های استفاده شده در سقف همگی منحنی هستند ، دلیل استفاده از این لاین های نوری بهره گیری از فرم های سیال و پویا و ایجاد محیطی صمیمی و قابل اعتماد بوده است. تمامی نور های استفاده شده در جهت فرم کلی طراحی سقف بوده اند و این فرم را می توانیم در طراحی کانال های سقف نیز ببینیم. بیرون زدگی های نرم موجود در سقف که چراغ های بزرگ و در واقع نور عمومی فضا را شکل داده اند تاثیر شگفت انگیزی بر روی جلوه بصری فضا داشته اند و در واقع نقش اصلی را در جلوه فضا بازی می کنند.

طراحی داخلی کلینیک

هر فضا دارای ریتمی منحصر به فرد است، در طراحی کلینیک ای که تصاویر آن را مشاهده می کنید طراح محدود به سبک خاصی نیست، فضا ها با دیواره هایی سلب فضا ها را جدا نکرده اند بلکه دیواره های شیشه ای شفاف و نیمه شفاف به شکلی آزادانه، فضا ها را از هم تفکیک کرده اند و هر فضا را به شکلی ظریف معرفی کرده اند. استفاده از گیاهان و تزیینات سنتی چینی، فضا را به شکلی تاثیر گذار شکل داده و توانسته محیطی دلپذیر در اختیار کاربران قرار دهد.

طراحی داخلی کلینیک

متریال چوب و استفاده از شکل طبیعی آن می تواند معماری ای برگرفته از طبیعت را در اختیار کاربران قرار دهد، عناصر طبیعی به طور کلی باعث آرامش بیشتر افراد حاضر در فضا و همچنین حس تعلق در محیط می شوند، برای آن که به افراد، حس مالکیت فضا را بدهیم می بایست از علایم، تزیینات و شاخص های آشنا برای کاربران استفاده کنیم، طبیعت و عناصر موجود در آن،یکی از اصلی ترین آیتم های مشترک و آشنا برای تمامی افراد هستند، اضافه کردن عناصر طبیعی به فضا ما را در برداشتن گام اول طراحی داخلی فضا های درمانی راهنمایی می کنند. استفاده از شاخص های فرهنگی و بومی آشنا برای افراد یکی دیگر از این گام های اصلی در زمینه ایجاد حس تعلق در افراد است.

طراحی داخلی کلینیک

فضای انتظار و نشستن به شیوه سنتی چینی از دیگر جذابیت های این طراحی داخلی است، بهره گیری از رنگ های گرم، فرم های خلاقانه بالش ها و کوسن ها، دست سازه های حصیری همگی از آیتم هایی هستند که طراحی داخلی این کلینیک را زیبا و منحصر به فرد کرده اند. گلدان های بلند در بخش مرکزی هر فضا، جلوه ای خاص به محیط بخشیده و صمیمیت بیشتری ایجاد کرده است.

طراحی داخلی کلینیک

اتاق های کلینیک شبیه به اتاق های خانه طراحی شده اند و سعی شده از متریال های گرم و پارچه به میزان بیشتری استفاده شود، بهره گیری از مبلمانی متفاوت و دور شدن از سبک همیشگی مبلمان فضا های اداری و درمانی عامل اصلی متفاوت بودن طراحی داخلی این فضا نسبت به سایر فضا ها بوده است، به کلی که در نگاه اول گویی در محیطی شبیه به یک کافه کتاب قرار گرفته اید.

طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک  طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک طراحی داخلی کلینیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>