اجرای مطب و کلینیک های درمانی

گروه معماری آرک طب، با داشتن تجربیات مختلف در زمینه اجرا پروژه های معماری و طراحی داخلی ، آمادگی خود را برای همکاری در جهت اجرای پروژه های معماری و طراحی داخلی مطب و کلینیک های درمانی اعلام می کند،تمامی مراحل طراحی و اجرای پروژه های معماری و دکوراسیون داخلی با رعایت اصول و استاندارد های مخصوص به این فضا ها انجام می پذیرد .

برای دریافت خدمات مشاوره، طراحی و اجرا در زمینه مطب و کلینیک های درمانی با کارشناسان ما در تماس باشید:

اطلاعات تماس با کارشناسان  02126768110 – 02126768114

اجرا مطب و کلینیک های درمانی

در طراحی داخلی و پس از آن اجرای مطب و کلینیک های درمانی آن چه در گام اول باید از آن مطلع باشید، ضوابط و مقررات مربوط به تاسیس و طراحی مطب و کلینیک های درمانی است، داشتن اطلاعات کافی در زمینه ضوابط طراحی و همچنین اجرایی مربوط به کلینیک های درمانی تاثیر بسیاری بر روی روند انجام کار و همچنین دقت اجرا دارد، در فضا های درمانی توجه به بحث ضوابط، از هر فضای دیگری مهم تر است، چرا که استاندارد نبودن فضا های درمانی از نظر رنگ، نور، متریال انتخابی، تاسیسات مورد نیاز الکتریکی و مکانیکی و … می تواند باعث بروز مشکلات جدی برای کاربران شود از این رو تمامی فضا می بایست توسط افراد متخصص طراحی و اجرا شود.

برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید، گروه معماری آرک طب با علم به ضوابط و مقررات تخصصی فضا های درمانی، طراحی و اجرای استاندارد تاسیسات الکتریکال و مکانیکال پاسخگوی نیاز های شما در زمینه مشاوره، طراحی و اجرای مطب و کلینیک شما است.

اطلاعات تماس  02126768110 – 02126768114

در اجرای فضا های درمانی، آیتم های اجرایی که از اهمیت بالایی برخوردارند شامل موارد زیر می باشند:

  • در طراحی های داخلی به خصوص بازسازی فضا های درمانی باید سازه ساختمان و میزان تحمل بار توسط سازه به درستی بررسی شود چرا که تاسیسات تخصصی و دستگاه ها، اضافه یا کم کردن دیوار، می تواند سازه را در شرایط غیر استاندارد قراردهد. تیم طراحی داخلی آرک طب با بهره گیری از متخصصین مجرب در این زمینه، فضای مطب شما را به بهترین شکل طراحی می کند.
  • در طراحی داخلی فضا های درمانی، سیستم تاسیسات به کار رفته در فضای داخلی می بایست به دقت بررسی شود، در ساختمان های قدیمی، گاهی نیاز به تعویض کلیه سیستم های تاسیساتی اعم از لوله های آب و فاضلاب، کانال ها و سیستم تهویه است، بررسی درست این سیستم ها هم در کاهش هزینه اجرایی پروژه و هم در ایجاد محیطی امن و استاندارد از اهمیت زیادی برخوردار است.
  • اجرا مطب و کلینیک های درمانی

انتخاب سیستم تهویه مناسب برای فضا های درمانی یکی دیگر از موارد حایز اهمیت در طراحی داخلی بیمارستان ها، کلینیک های کوچک و بزرگ و مطب های شخصی است، سیستم های تهویه باید با توجه به بودجه موجود بهترین بازدهی را داشته باشند و در انتخاب آن ها به مواردی مانند اقلیم، متراژ فضا، میزان پیک نفرات، تعداد بازشو ها، تعداد دفعات تعویض هوا و فضار منفی فضا هایی با درجه اهمیت بالا در نظر گرفته شود. اگر هر کدام از این موارد به درستی بررسی نشود باعث ایجاد مشکلات دایمی برای کاربران هر فضا می شود.

اجرا مطب و کلینیک های درمانی

سیستم های تهویه مطبوع در فضای داخلی به دو دسته دو فصلی و تک فصلی دسته بندی می شوند ، سیستم های دو فصلی قبلیت ایجاد گرما و سرما را دارا می باشند از این رو برای اقلیم هایی مناسب هستند که هم دوره سردسیری ارند و هم دوره گرمسیری، سیستم های تهویه مطبوع تک فصل برای اقلیم هایی مناسب اند که دارای یک آب و هوای قالب هستند.

سعی ما بر این است که با بهره گیری از منابع و مراجع معتبر و استفاده از نیرو های متخصص  در زمینه اجرا، فضای داخلی را بر اساس استاندارد های مورد تایید شکل دهیم از این رو پیوسته در زمینه به روز سازی اطلاعات تخصصی خود می کوشیم تا فضایی مناسب و مقرون به صرفه طراحی و اجرا کنیم.

  • انتخاب درست متریال ها آیتم دیگری است که تیم طراحی آرک طب تاکید بسیاری بر روی آن دارد، در فضا های درمانی علاوه بر زیبایی، می بایست به کاربردی بودن متریال ها نیز توجه نمود، برای مثال در فضاهای آزمایشگاهی یا جراحی های محدود که نیاز به پروتکل استرلیزاسیون ویژه ای دارند جنس سرامیک انتخابی برای دیواره ها و کف از اهمیت زیادی برخوردار است، یا به طور مثال انتخاب متریال کف برای فضا هایی که رفت و آمد زیادی در آن می شود یا ویلچر و برانکارد از آن عبور می کند باید متریال کف با توجه به میانگین جمعیت عبوری روزانه انتخاب شود.در بخش های تخصصی ، متریال های مورد استفاده می بایست به راحتی پاکسازی و نظافت شوند تا از صرف وقت و هزینه زیاد جلوگیری شود.
  • اجرا مطب و کلینیک های درمانی
  • تیم اجرایی و سرعت کار یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب مجری پروژه های درمانی است، در فضا های درمانی مانند بیمارستان ها به خصوص بخش های بستری، موضوعی که مطرح می شود جا به جایی بیماران و آماده کردن فضا ها، بخش به بخش است، در بیمارستان هایی که کار بازسازی در آن ها صورت می گیرد، زمان حرف اول را می زند ،تیم اجرایی آرک طب با در نظر گرفتن زمانبندی پروژه و نیاز های مربوط به یک فضا سعی بر این دارد که اجرای معماری را با حداکثر سرعت و دقت انجام دهد، استفاده از دانش روز اجرای فضا های درمانی، به تحقق این امر کمک بسیاری می کند و زمانبندی پروژه را به شکلی دقیق تر در اختیار کارفرما قرار می دهد، یکی از این روش های طراحی و اجرای به روز استفاده از سیستم BIM  است که در پروژه های بزرگ و پروژه های بیمارستانی کاربرد بسیاری دارد. در ادامه توضیحاتی در این زمینه ارائه می دهیم.

شرکت معماری و طراحی داخلی آرک طب آماده همکاری در زمینه پروژه های بیمارستانی و طراحی و اجرا با بهره گیری از سیستم BIM (مدلسازی اطلاعات ساختمان) می باشد، برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان ما در تماس باشید.

اطلاعات تماس با کارشناسان  02126768110 – 02126768114

یکی از مهم ترین آیتم های قابل توجه در پروژه های معماری به خصوص پروژه هایی با اسکیل بزرگ، فاصله زمانی بین فاز صفر و اجرای پروژه است، سیستم BIM به گونه ای است که ما را قادر می سازد تمامی بخش های پروژه مانند معماری، سازه و تاسیسات در قالب احجام سه بعدی مدلسازی می شود، این روش باعث بالا رفتن دقت اجرا و دیده شدن تمامی سیستم های اجرایی در کنار یکدیگر است همچنین این روش باعث کاهش زمان اجرای پروژه می شود که هم از نظر دقت در اجرا و هم از نظر اقتصادی بسیار به صرفه است.

مزایای سیستم BIM به شرح زیر است:

برآورد دقیق هزینه پروژه به خصوص کاهش هزینه اجرا در بخش سازه

اشراف به تداخلات فضایی موجود و کاهش خطا و ناهماهنگی های اجرایی

مدیریت بهره برداری

برنامه ریزی ایمنی

فروش یا پرزنت پروژه

بهیمنه سازی مبحث انرژی

شبیه سازی فرآیند ساخت

اجرا مطب و کلینیک های درمانی

در پروژه هایی با مقیاس خرد تر مانند کلینیک ها و مطب های درمانی، آن چه باعث بالارفتن سرعت پروژه می شود،در گام اول، تهیه نقشه های اجرایی بی نقص در تمام مراحل موضوعی قابل اهمیت است و در گام بعدی آن چه از اهمیت بالایی برخوردار است اشراف تیم اجرایی بر روی نقشه ها است، در بحث اجرای تاسیسات الکتریکال و مکنیکال استفاده از تیم اجرایی متخصص، کمک بسیاری به بالا رفتن سرعت و دقت اجرای پروژه می کند همچنین نظارت صحیح بر پروژه های اجرایی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، در بحث اجرای پروژه های معماری موضوعی مطرح است که شاید بسیاری از کارفرمایان عزیز از آن مطلع نباشند، رعایت بحث استاندارد ها و در نظر گرفتن مسایل احتمالی آتی مانند زلزله، آتش سوزی و یا تغییر کاربری فضا در درجه اهمیت بسیار بالایی قرار می گیرد چرا که بسیاری از مسایل ایمنی تا زمان وقوع حادثه مشخص نمی شوند از این رو همکاری با تیم اجرایی مسوولیت پذیر یکی از مهم ترین بخش های شروع یک روند طراحی یا تغییر فضا است.

اجرا مطب و کلینیک های درمانی

تیم اجرایی آرک طب مسوولیت پذیری را در اولویت قرار می دهد و اجرایی مطابق با استاندارد ها و متد های به روز در تمامی زمینه ها را متعهد می شود، برای مشاوره جهت اجرای پروژه های معماری و طراحی داخلی با کارشناسان ما در تماس باشید.

  • انتخاب مبلمان یکی از آیتم هایی است که در طراحی مطب و کلینیک های درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است، شناخت مبلمان آیتم های مختلفی را شامل می شود ، یکی از این آیتم ها همخوانی مبلمان با سایر عناصر موجود در فضا است، مبلمان مورد استفاده به دو روش در فضا قرار می گیرند، یا با توجه به طراحی فضا خریداری می شوند یا در طراحی ها قرار می گیرند و به شکلی مجزا طراحی دیتیل و جزییات آن ها صورت می گیرد، در اجرای مبلمان طراحی شده می بایست این موضوع را در نظر داشت که تصاویر ارائه شده اولیه ممکن است زیبا شکیل باشند ولی اجرای مبلمان به زیبایی تصاویر و رندر های ارائه شده نباشد! در این حالت می بایست ارتباط صحیحی میان طراح و سیستم های اجرایی وجود داشته باشد تا دکوراسیون نهایی مطب و کلینیک شما به زیبایی تصاویر و اتود های اولیه شود.

بحث ارگونومی در طراحی مبلمان فضا های درمانی از اهمیت بالایی برخوردار است، بهره گیری از اصول طراحی مبلمان، فضایی راحت و دلپذیر را برای بیماران فراهم می کند. شناخت برند هایی که مبلمان متناسب با اصول ارگونومی می سازند گام اول در انتخاب مبلمان یک فضا است، استفاده از مبلمان مناسب در تمامی فضا ها به خصوص در فضای انتظار اهمیت زیادی برای کاربران دارد چرا که افراد زمانی را در انتظار نوبت، دریافت پاسخ آزمایش یا انتظار برای همراهشان سپری می کنند و مبلمان استفاده شده در چنین فضا هایی باید متناسب با ویژگی های فیزیکی ما باشند. اگر در زمینه تجهیز فضا های درمانی نیاز به مشاوره دارید با کارشناسان ما در تماس باشید.

اجرا مطب و کلینیک های درمانی

به طور کلی ، در اجرای یک پروژه معماری به خصوص پروژه هایی که مربوط به فضا های درمانی می باشد می بایست اصل اول پروژه مسوولیت پذیری و تعهد نسبت به اطلاعات مورد نیاز و استاندارد یک فضا باشد، در برخی از پروژه ها ممکن است هزینه های در نظر گرفته شده برای پروژه، پاسخگوی یک اجرای استاندارد نباشد، در این شرایط می بایست تمامی برآورد های مربوط به پروژه به درستی انجام شود و در اختیار کارفرما قرار گیرد تا تصمیم گیری نهایی با توجه به شرایط گفته شده به عهده کارفرما باشد. طراحان و مجریان این وظیفه را بر عهوه دارند که تمامی شرایط مورد نیاز یک پروژه اجرایی را شرح دهند و  از انجام پروژه های اجرایی غیر اصولی و غیر استاندارد بپرهیزند.استفاده از تیم های تخصصی در زمینه های مختلف به مجریان، کمک بسیاری در جهت برآورد دقیق و منطقی پروژه ها می دهد از این رو می بایست اطلاعات و سیستم های اجرایی افراد به روز باشد تا از بروز مشکل در آینده جلوگیری شود.  تیم اجرایی آرک طب، خود را نسبت مال و جان افراد مسوول می داند و تماما در تلاش است تا در اجرای پروژه های معماری و معماری داخلی خود ، اصول اخلاقی را در اولویت قرار دهد.

برای دریافت خدمات مشاوره، طراحی و اجرا در زمینه مطب و کلینیک های درمانی با کارشناسان ما در تماس باشید:

اطلاعات تماس با کارشناسان  02126768110 – 02126768114

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>